O autorze
Jerzy Borowczak - Polski polityk i działacz związkowy, poseł na Sejm III, VI i VII kadencji. Były opozycjonista w PRL W 1980 razem z Bogdanem Borusewiczem, Bogdanem Felskim i Ludwikiem Prądzyńskim zainicjował strajk w Stoczni Gdańskiej. Od tego czasu należy do bliskich współpracowników Lecha Wałęsy. Po powołaniu NSZZ "Solidarność" został wiceprzewodniczącym komisji zakładowej związku z SG. Po wprowadzeniu stanu wojennego dyscyplinarnie zwolniony, pracował w gdańskiej Spółdzielni Pracy Usług Wysokościowych.

ŻONGLERKA I KŁAMSTWA PREMIERA MORAWIECKIEGO

Nie zamierzam podważać z góry, bez znajomości dokumentów, legalności żonglerki majątkiem przez premiera Morawieckiego. Niemniej skoro Morawiecki kłamie w jednej sprawie, mówiąc: "Jako prezes banku przestrzegałem przed tym, żeby banki nie udzielały pożyczek we frankach szwajcarskich. Niestety, wówczas nie rozumieli tego ani ludzie, ani banki. Bank Zachodni był jednym z nielicznych banków, który wtedy tych kredytów nie udzielał", co jest ewidentną nieprawdą, gdyż bank, którym kierował Morawiecki przez wiele lat udzielił kredytów we frankach szwajcarskich na kwotę kilkunastu miliardów franków, to mamy prawo domagać się, aby premier Morawiecki w sposób niebudzący wątpliwości wyjaśnił wszystkie uzasadnione niedomówienia i wątpliwości.

Po pierwsze, gdzie się podział jego majątek, gdyż różnice, pomiędzy zadeklarowanym w oświadczeniu, a tym co zarobił jako prezes banku, wynoszą kilkanaście milionów złotych. Po drugie, jeżeli przepisał na żonę, co jest zgodne z prawem, to powinien wyjaśnić dlaczego tuż przed objęciem funkcji publicznej dokonał takich przesunięć tak znaczącej części majątku. Po trzecie, w końcu, aby rozwiać wszystkie uzasadnione podejrzenia, premier Morawiecki powinien udostępnić swoje PIT-y za ostatnie 5 lat.

Jeżeli ktoś w jednej sprawie kłamie to istnieje uzasadnione podejrzenie, że może dopuścić się kłamstwa w innych sprawach. Morawiecki pełni prestiżową funkcję szefa rządu i reprezentuje kraj i powinien być poza wszelkim podejrzeniem jak przysłowiowa żona cezara.

http://www.newsweek.pl/biznes/kredyty-we-frankach-mateusz-morawiecki-udzielil-zgody,artykuly,420222,1.html
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...