O autorze
Jerzy Borowczak - Polski polityk i działacz związkowy, poseł na Sejm III, VI i VII kadencji. Były opozycjonista w PRL W 1980 razem z Bogdanem Borusewiczem, Bogdanem Felskim i Ludwikiem Prądzyńskim zainicjował strajk w Stoczni Gdańskiej. Od tego czasu należy do bliskich współpracowników Lecha Wałęsy. Po powołaniu NSZZ "Solidarność" został wiceprzewodniczącym komisji zakładowej związku z SG. Po wprowadzeniu stanu wojennego dyscyplinarnie zwolniony, pracował w gdańskiej Spółdzielni Pracy Usług Wysokościowych.

BUDOWNICZOWIE

Spotkanie z Budowniczymi w sobotę 1 kwietnia br.
Szczególnie wzruszające są dla mnie doroczne spotkania z Budowniczymi polskiego przemysłu stoczniowego. Są to ludzie, którzy odgrywali przestrzeni ostatnich dziesięcioleci najważniejsze kierownicze role w budowie polskich statków morskich.

Po upadku rynku sowieckiego to właśnie ci ludzi zdołali odbudować nas przemysł stoczniowy, który osiągnął w 2015 roku drugą pozycję w Europie i czołową na świecie. W 2015 roku przemysł stoczniowy zatrudniał 32 tysiące pracowników. wodowano w 2015 roku 39 jednostek, a ponad 500 wyremontowano.

Pomimo, że od 13 lat nie pracuje już w Stoczni, to zawsze, jako poseł NA Sejm RP, wspierałem bardzo realnymi działaniami dalszy rozwój tego przemysłu i nigdy w tej działalności nie spocznę. Powstawało w wyniku mojej aktywności wiele miejsc pracy, co było i pozostanie priorytetem w mojej służbie publicznej. Cieszę się bardzo, że również w obecnej kadencji udało mi się wesprzeć nowych projektów, w tym budowa nowego statku zamawianego przez zagranicznego armatora. Chciałbym gwoli sprawiedliwości podziękować obecnemu ministrowi Żeglugi i Gospodarki Morskiej Markowi Gróbarczykowi, za szybką reakcję i wsparcie stoczni, co skutkowało powstaniem statku od stępki po banderę, a to dało prace wielu ludziom i dochody dla stoczni.

W minioną sobotę miałem zaszczyt być zaproszonym po raz trzynasty na spotkanie tego zacnego i wielce zasłużonego grona Budowniczych polskich statków. Seniorem wśród tego grona jest powszechnie szanowany i lubiany 98-letni Józef Piasecki. Panowie, współpraca w przeszłości i spotkania z Wami były i są dla mnie zaszczytem.
Trwa ładowanie komentarzy...